Złote, srebrne i czarne nieśmiertelniki – biżuteria męska na każdą okazję

niesmiertelniki

Nieśmiertelniki męskie to ozdoby, które współcześnie cieszą się ogromną popularnością. Pierwotnie miały one postać prostej srebrnej blaszki. Współcześnie w sprzedaży dostępne są nieśmiertelniki w kolorze srebra, złota, a nawet czerni. Wśród nich znajdziemy dodatki proste, utrzymane w stylu minimalistycznym, jak i bardzo ozdobne. Jak nosić męskie nieśmiertelniki? Czym się kierować wybierając ozdoby na prezent i dla siebie?

Złote nieśmiertelniki

Złote nieśmiertelniki dedykowane są przede wszystkim mężczyznom o ciepłym typie kolorystycznym (czyli wszystkim tym, których skóra i włosy mają dużo ciepłych pigmentów).  Mogą oni zdecydować się na biżuterię prostą, pozbawioną zbędnych ozdób, na kulkowym łańcuszku. Nieśmiertelniki mogą posiadać wykończenie matowe, drapane, a także błyszczące. Bardzo efektownie prezentują się modele z wygrawerowanymi znakami chińskimi lub motywami religijnymi (traktowanymi tu przede wszystkim jako dekoracje).

Popularnym trendem jest noszenie złotego nieśmiertelnika z dodatkowymi ozdobami wykonanymi ze stali szlachetnej lub skóry naturalnej. Może być to ozdoba w kształcie piórka, motywu religijnego lub kwiatu, ewentualnie drugi nieśmiertelnik (możemy łączyć złote nieśmiertelniki z innymi nieśmiertelnikami w tym samym bądź innym kolorze).

Klasyczne srebrne nieśmiertelniki

Srebrne nieśmiertelniki nie muszą być nudne. Jeżeli chcemy możemy zdecydować się na najprostszą biżuterię w postaci cienkiej blaszki na kulkowym łańcuszku. Jednak możliwości jest znacznie więcej. Mężczyźni lubiący ciekawe, przyciągające spojrzenia ozdoby mogą się zdecydować na nieśmiertelniki masywne, o eleganckim drapanym wykończeniu. Ciekawą propozycją są srebrne nieśmiertelniki zawieszone na naszyjniku wykonanym z kamieni naturalnych. Efektownie prezentują się także nieśmiertelniki z wbudowanym medalikiem lub różą wiatrów.

Po nieśmiertelniki w kolorze srebra sięgają najczęściej mężczyźni o chłodnym typie kolorystycznym.

Nieśmiertelniki wykonane z czarnej stali szlachetnej

Współcześnie dużym zainteresowaniem cieszą się nieśmiertelniki wykonane z czarnej stali szlachetnej. Biżuteria tego typu prezentuje się niebanalnie i elegancko. Może być dobrą alternatywą dla mężczyzn, którzy nie chcą nosić tradycyjnych złotych lub srebrnych ozdób. Czarny metal pasuje zarówno osobom o ciepłym, jak i chłodnym typie kolorystycznym.

Biżuteria jedyna w swoim rodzaju

Nieśmiertelniki męskie są dodatkami jedynymi w swoim rodzaju, gdyż można wykonać na nich dowolny grawer. Jeżeli chodzi o treść napisu, nie jesteśmy niczym ograniczeni (no może poza wielkością dostępnej powierzchni).

Nieśmiertelnik męski z grawerem – jak go nosić?

Dużą zaletą nieśmiertelników z grawerem jest fakt, że pasują one do większości męskich stylizacji. Biżuteria tego typu pasuje zarówno do eleganckiego garnituru, jak i zwykłego dresu. W przypadku, gdy wybieramy się do pracy, gdzie obowiązuje ścisły dress code, wybierzmy nieśmiertelnik na dłuższym łańcuszku, który w razie potrzeby będzie można zasłonić koszulą.

Jak wybrać nieśmiertelnik na prezent?

Nieśmiertelnik męski z grawerem należy do częściej kupowanych upominków. Musimy pamiętać, żeby podarować go jedynie mężczyźnie, który jest nam bliski. Inne osoby prawdopodobnie nie będą chciały nosić nieśmiertelników z dedykacją od kogoś, z kim w rzeczywistości mają niewiele wspólnego. Kupując nieśmiertelnik dla kogoś dobrze jest wybrać model wykonany w całości z hipoalergicznej stali nierdzewnej (jest ona bezpieczna nawet dla ludzi mających alergie na metale).

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz