Turcja 2022 – dlaczego nazywana jest księżycową krainą?

wakacje

Turcja od wielu lat jest popularnym kierunkiem podróży wśród turystów z całego świata. Znana jest przede wszystkim ze swoich pięknych, luksusowych nadmorskich kurortów oraz ciekawej kultury i kuchni. Jednak ma do zaoferowania znacznie więcej. Często nazywana jest również księżycową krainą. Dlaczego? Podpowiadamy.

Kopadocja — księżycowa kraina

Turcja swoją nazwę księżycowej krainy zawdzięcza regionowi Kopadocji. Na jej wyjątkowy krajobraz wpłynęła działalność nieczynnych już obecnie trzech wulkanów Erciyes, Hassan, Gollu. Lawa i popiół w połączeniu z piaskiem stworzyły tuf, czyli skałę osadową, która łatwo ulega erozji. Przez miliony lat natura wyrzeźbiła z niej różne kształty, które przypominają grzyby lub kapelusze.

Wybierając wakacje w Turcjii warto odwiedzić tę niesamowitą krainę, która mieści się w środkowej Anatoli. W regionie tym znajdziemy wiele rozmaitych atrakcji takich jak muzea, zamki skalne, podziemne tunele, klasztory czy targi rzemiosła. Szczególnie pasjonaci fotografii cenią to miejsce, ponieważ pozwala im uwiecznić surrealistyczne strzeliste doliny skalne. Jedną z atrakcji tego regionu jest również lot balonem, który pozwala na podziwianie tego magicznego miejsca z góry.

Stambuł

Wybierając się na wakacje do Turcji, warto odwiedzić również Stambuł, który kiedyś był stolicą Imperium Osmańskiego, a dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych miast na świecie. Imponująca architektura i zabytki, a także życie nocne przyciągają tutaj turystów z całego świata. Większość budowli takich jak Błękitny Meczet czy Hagia Sofia, która jest ikoną tego miasta znajduje się w jego starej części.

Zobacz także: https://pomerania24.pl/wlochy-2022-kraina-pieknych-jezior-i-gor/

Pamukkale

Zwiedzając Turcję warto odwiedzić Pamukkale, które jest jedną z największych atrakcji tego regionu. Jest to najpopularniejszy ośrodek termalny w Turcji, lubiany nie tylko ze względu na swój wygląd, ale również starożytną historię a przede wszystkim właściwości zdrowotne. Udowodniono, że wody termalne tego miejsca wykazują korzystne działanie w przebiegu wielu schorzeń dlatego też każda osoba, która lubi relaks powinna odwiedzić to miejsce.

Antalaya

Antalya położona jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego wzdłuż pięknej riviery. Jest to typowe wakacyjne miasto, które tętni życiem i co roku odwiedza wielu turystów. Przepiękne białe plaże i góry, a także błękitna woda przyciągają tu zarówno rodziny z dziećmi jak i paczki przyjaciół. W pobliżu znajdują się parki wodne, restauracje, zoo, a także muzea i sklepy czy łaźnie tureckie. Nie można się tutaj nudzić i każdy znajdzie z pewnością interesującą go atrakcje.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz