Filtry do wody z systemem odwróconej osmozy

Męczy Cię wszechobecna ilość plastik ? Nie jest Ci obojętne dobro planety? A czy wiesz, że spora ilość plastiku na ziemi to właśnie butelki plastikowe? No tak, ale wodę należy pić, a nawet trzeba, więc co można zrobić? Poznaj Filtry do wody skuteczną metode na zmniejszenie plastiku w Twoim domu.

Dlaczego warto stosować filtry do wody?

Woda, która płynie z kranu w naszych domach nie nadaje się do spożycia, choć oczywiście przechodzi szereg badań. Zdarza się, że znajdujące się w niej związki negatywnie wpływają na jej zapach, wygląd i smak, tym bardziej warto jest wykorzystać znane sposoby filtracji wody, aby móc cieszyć się jej doskonałym smakiem prosto z kranu.

Filtry do wody mogą być bardzo proste, lub znacznie bardziej zaawansowane, wykorzystywać jedne lub nawet kilka sposobów filtracji.

Rodzaje filtrów do wody:

  • Filtry odwrócona osmoza- bardzo często wykorzystywany sposób filtracji wody, głównie ze względu jego wysokiej skuteczności, sprawdza się zarówno w domu, jak również gastronomii czy biurach. Kategoria filtrów odwrócona osmoza obejmuje jedynie te, które do filtracji wykorzystują membranę osmotyczną.

  • Filtry do wody pod zlew- urządzenia, które montuje się w szafce pod zlewozmywakiem, podłączając bezpośrednio do zimnej wody wodociągowej. Filtry do wody pod zlew wykorzystują różne metody filtracji w tym filtry odwróconej osmozy.

  • Filtry kuchenne-największa kategoria,obejmująca te typu filtrów, które znajdują zastosowanie w kuchni. To bardzo duża różnorodność, inny sposób filtracji i różne wielkości filtrów.

Niezależnie od tego na jaki filtr do wody się zdecydujemy korzystanie z nigo niesie za sobą wiele korzyści takich jak:

  • poprawa jakości wody kranowej, dzięki czemu woda nadaje się do picia bezpośrednio z kranu

  • poprawa smaku, koloru i zapachu wody z wodociągów

  • obniżenie twardości wody, co pozytywnie wpływa również na sprzęty AGD

  • lepszy i bogatszy smak potraw i napoi przygotowywany z użyciem wody

  • zmniejszenie ilości plastiku we własnym dom.

Odwrócona osmoza, dlaczego warto postawić na ten sposób filtracji?

Filtry do wody, wykorzystujące odwróconą osmozę jako sposób filtracji to najskuteczniejsza metoda na uzyskanie całkowicie pozbawionej zanieczyszczeń wody. Często wykorzystywana również w gastronomii, czy nawet w firmach uzdatniających wodę butelkowaną. Odwrócona osmoza sprawia, że z wody usunięte zostaną wszelkie zawarte w niej zanieczyszczenia, negatywnie wpływające na jej smak, wygląd, czy zapach. Woda staje się krystalicznie czysta i gotowa do spożycia, bez konieczności wcześniejszego przegotowania. Odwrócona osmoza sprawia, że możemy ją pić, przygotowywać potrawy i napoje na jej bazie, wzbogacając ich smak, czy używać do sprzętów AGD.

Krystalicznie czysta woda to efekt membrany półprzepuszczalnej, która w dużym skrócie przepuści jedynie czyste cząsteczki wody, niemal w 100% pozbawione zanieczyszczeń.

Powiedz tak filtrom do wody!

Filtry do wody, szczególnie te wykorzystujące odwróconą osmozę jako sposób filtracji, to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę, ale także dobro środowiska. Filtrując wodę w domu, możemy zrezygnować z kupowania wody w plastikowych butelkach. W trosce o planetę, a także zdrowie i komfort swoich bliskich.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz