Wielki powrót trzyczęściowego garnituru. Jak go nosić?

garnitur

Trzyczęściowy garnitur był istotnym elementem kolekcji Giorgio Armaniego na sezon wiosna-lato 2016. Modele nie założyli jednak kamizelek na koszule, a bezpośrednio na gołe ciała oraz casualowe t-shirty. Podobny zestaw można było zobaczyć na wybiegu u Versace. Dom mody Dolce & Gabbana zaproponował z kolei połączenie gładkich spodni i kamizelek z wzorzystymi koszulami i marynarkami.

Dwa plus jeden

Jeżeli nie chcemy zanadto eksperymentować z wzorami i kolorami, zakładając trzyczęściowy garnitur postawmy jedynie na kontrastową kamizelkę. Spodnie i marynarka niech pozostaną w jednym kolorze. Bezpiecznym, choć jednocześnie modnym i przykuwającym uwagę połączeniem będzie zestawienie ponadczasowych granatowych spodni i marynarki z kamizelką w jaśniejszym kolorze. Marka Lavard proponuje, by był to kolor szary. W przypadku specjalnych okazji warto pozostać przy klasycznym, jednobarwnym zestawie. Kamizelka w kolorze reszty garnituru zwiększa jego formalność.

Na ostatni guzik

Trzyczęściowy garnitur, tak jak każdy inny, musi być doskonale dopasowany do sylwetki. Dobrze dobrana kamizelka powinna sięgać dolnej części paska. Nie może być też zbyt luźna, ponieważ będzie sprawiać wrażenie niechlujnej i zaburzy proporcje sylwetki. Pamiętajmy, że ostatni guzik w kamizelce powinien być zawsze odpięty. Wyjątkiem są kamizelki dwurzędowe – w nich zapinamy wszystkie guziki.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz