Usuwanie adblue – na czym polega?

tuning auta

Komfortowa jazda samochodem to przede wszystkim wynik osobistych umiejętności kierowcy, ale również tego, jakim samochodem dysponujemy. Nasze auto powinno być zadbane pod każdym względem, bez dwóch zdań przechodzić systematyczne badania techniczne. Powinniśmy również dokonywać niezbędnych napraw. Usuwanie adblue to jedna z tych usług, nad którą zdecydowanie powinniśmy się zastanowić. Warto korzystać z pomocy profesjonalnych auto serwisów.

Dlaczego usuwanie adblue jest ważne?

Adblue to specjalny płyn, który stosowany jest w pojazdach z silnikiem Diesla. Jest to mieszanka roztworu mocznika oraz demineralizowanej wody, którego zadaniem jest kompleksowe oraz skuteczne neutralizowanie zanieczyszczeń, które pojazdy emitują.

Niestety płyn ten generuje również bardzo dużo problemów, związanych na przykład z jego krzepnięciem oraz zamarzaniem (przy -11 stopniach Celsjusza). W polskich warunkach, zamarzanie płynu może prowadzić do bardzo poważnych usterek. Adblue również niszczy karoserię, może uszkodzić nadwozie. Rozwiązaniem jest usuwanie adblue, które wykonują profesjonalne serwisy.

Usuwanie klap wirowych. Również w odpowiednim serwisie

Chcąc kompleksowo zadbać o swój pojazd, również warto zająć się klapami wirowymi. Klapy wirowe miały z założenia poprawić funkcjonowanie silnika i przyczynić się do jego większej ekologiczności, poprzez jednak pochwytywanie dużych ilości zabrudzeń, przestają działać.

Rozwiązaniem jest fizyczne usuwanie klap wirowych i ich zastąpienie specjalnymi zaślepkami. Kolejny, niezbędnym krokiem jest przeprogramowanie sterownika (ECU), którego zadaniem jest wyłącznie komputerowe klap.

Jazda samochodem ma być przede wszystkim komfortowa. Ekologia jest niezwykle ważna, powinniśmy wybierać auta, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko, jednocześnie zaś korzystać z takich usług, które będą zwiększały bezpieczeństwo pojazdu oraz minimalizowały ryzyko wystąpienia usterek i awarii. To przełoży się bezpośrednio na nasze zadowolenie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz