Jak przygotować się do długiej jazdy na motocyklu?

podroz motocyklem

Lubisz jednoślady i marzysz wybrać się na daleką podróż. Chcesz zadbać, by podróż na motocyklu była bezpieczna i komfortowa? W takim razie z pewnością zastanawiasz się o czym trzeba pamiętać podczas takiej wyprawy. Jeśli planujesz pokonanie dłuższej trasy na motocyklu koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dowiesz się jak przygotować się do podróży, jak często trzeba robić przerwy i gdzie najlepiej robić postoje. Dzięki temu zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Gdzie zatrzymać się na postój na motocyklu?

Motocykliści bardzo często chcą pokonać trasę jak najszybciej. Jednak warto pamiętać o tym, że jazda na motocyklu nie jest tak komfortowa, jak w samochodzie. Na jednośladzie często trzeba przybierać niewygodną pozycję, dodatkowo wiatr uderzający o ciało i trudne warunki atmosferyczne mogą sprawić, że organizm znacznie szybciej się męczy. To więc przekłada się na gorsze skupienie i koncentrację w czasie jazdy. To właśnie dlatego tak ważne jest częste robienie przerw. Zaleca się robienie przerw co dwie i pół godziny. Najlepiej zatrzymywać się w miejscu, gdzie jest stacja paliw, a także restauracja. W tym czasie możesz zatankować pojazd, a co więcej skorzystać z toalety i posilić się. Przerwa powinna trwać więcej, niż piętnaście minut.

Jak przygotować się na długą trasę na motocyklu?

Planując dłuższą przejażdżkę na motocyklu warto pamiętać o dobrym przygotowaniu. Konieczne jest sprawdzenie maszyny i jej parametrów. Trzeba się upewnić, że wszystkie części działają poprawnie by uniknąć awarii na środku drogi. Warto również pamiętać o odpoczynku i zdrowej diecie. Warto trochę się poruszać, ponieważ niebawem ciało będzie ustawione tylko w jednej pozycji. Jednak nie ma co przesadzać, by dzień przed podróżą nie nabawić się zakwasów, które utrudniać będą jazdę na motocyklu. Konieczne jest wyspanie się i spożycie lekkich dań, by uniknąć problemów trawiennych.

Jak zadbać o bezpieczeństwo na trasie pokonywanej na motocyklu?

Wybierając się na motocykl bez względu na to jak długo trwać będzie trasa trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze. Na nogach powinny znajdować się spodnie, które są wzmacniane i wyposażone w ochraniacze na kolanach, biodrach i pośladkach. Warto pamiętać o kurtce, która jest wzmacniana na plecach i bokach. Nie można zapomnieć o kasku, który powinien być twardy i wyposażony w szybę.

Pamiętając o tych kilku szczegółach można mieć pewność, że podróż na motocyklu będzie komfortowa, a co więcej zmniejszy się ryzyko niepowodzenia na drodze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz