Używane samochody z USA – jak je sprowadzić?

samochody uzywane

Jeżeli zapragnęliśmy sprowadzić auto z USA i przejrzeliśmy ceny, korzystając ze stron internetowych amerykańskich dilerów oraz polskich firm oferujących tę usługę, można decydować się na wybór auta. Kiedy już wybraliśmy odpowiedni model, warto zapoznać się z całą procedurą importu. Jak sprowadzić używane samochody z USA? Podpowiadamy.

Auto z USA – czy warto rozważyć jego kupno?

Tendencja wzrostowa importu samochodów ze Stanów Zjednoczonych trwa już od kilku lat. Pomimo obecnie panującej sytuacji w Europie i na świecie liczne badania wykazały, że sprawdzam coraz chętniej i coraz więcej aut z USA. Nie są to jedyne auta klasyczne, chociaż tych modeli nadal jest sporo, jednak na listach życzeń widnieją także pojazdy do codziennego poruszania się po mieście. Są to często auta kilkuletnie, a nawet zdarzają się te półroczne.

Używane samochody z USA nie tracą na popularności, ponieważ nawet mimo powypadkowych egzemplarzy, są nadal dużo warte. Warto także wziąć pod uwagę niższe koszty zakupu, jednak należy mieć na uwadze ewentualne dostosowywanie ich do europejskich standardów. Bardzo często wymianie podlegają, reflektory, światła, przestrojenie radia czy nawigacji. Najlepiej jeszcze przed samym zakupem sprawdzić, jaki może być koszt dostosowywania takiego auta.

Jak sprowadzić samochód z USA?

Import samochodów z USA warto jest przeprowadzać za pomocą wyspecjalizowanych firm importowych. Mają one dużą renomę i dają nam poczucie, że nic nie zostanie przed nami ukryte. Specjaliści sprawdzają każdy element auta, co może przełożyć się na pełną znajomość historię wybranego przez nas modelu. Dzięki pośrednikowi mamy zatem wszystko pod okiem fachowców.

Takie firmy mają również licencje, kody rabatowe oraz mechanizmy, dzięki którym może za to auto zapłacić i szybko zorganizować transport. Zakupić samochód jest stosunkowo łatwo, jednak później rozpoczyna się cała machina transportu pojazdu do Polski. Następnie musi on przejść odprawę celną i dopiero wtedy możemy cieszyć się swoim wymarzonym samochodem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz