Jaki strój na motocykl wybrać latem?

stroj na motocykl

Latem jazda na motocyklu wydaje się najbezpieczniejsza, ponieważ warunki na drodze zazwyczaj są dogodne dla kierowcy. Warto jednak pamiętać, że wysokie temperatury mogą sprawić, że jazda na motocyklu stanie się prawdziwą udręką. Słońce palące w plecy, grube ubrania – jak czerpać radość z jazdy w takich warunkach? Trzeba wybrać strój, który jest dostosowany do takich warunków atmosferycznych. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się jaki strój na motocykl wybrać najlepiej w sezonie letnim. To bardzo proste!

Spodnie i kurtka motocyklowa na lato

Nie ma znaczenia, czy jazda na motocyklu odbywa się latem, czy jesienią – zawsze trzeba mieć na sobie ubrania, które przystosowane są do jazdy na jednośladzie. Spodnie muszą być długie i wzmacniane. To nie muszą być spodnie skórzane, ale muszą być dostosowane do jazdy na motocyklu. Warto wiedzieć, że w sklepach z odzieżą dla motocyklistów można znaleźć spodnie z jeansu, które mają wzmocnienia i ochraniacze na biodrach, pośladkach i kolanach. Dzięki temu zabezpieczają przed urazem w razie wywrotki. Nie można zapomnieć o kurtce, która powinna być usztywniana na plecach, karku, a także barkach i łokciach. Może być wykonana z oddychającego materiału jednak powinna posiadać ochraniacze w strategicznych miejscach.

Obuwie na motocykl w sezonie letnim

Jednym z elementów ubioru, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy na motocyklu jest obuwie. Warto pamiętać o tym, że obuwie powinno sięgać do kostki i mieć grubą podeszwę. Oczywiście może być przewiewne i oddychające, by stopa się nadmiernie nie pociła, jednak nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Nie można więc zakładać klapek, japonek, adidasów na motocykl – czyli obuwia, które nie jest dostosowane do takich warunków jazdy.

Kask na motocykl – jak wybrać najlepszy?

Najważniejszy jest kask dla motocyklisty. To właśnie on chroni głowę przed urazami. Na lato dostępne są przewiewne kaski, które mają zdejmowaną szybkę. Warto jednak pamiętać, że mogą okazać się nieskuteczne przy wywrotce. Porządny, a przede wszystkim bezpieczny kask powinien mieć usztywnienie nie tylko na głowę i czoło, ale również oczy. Najlepiej zdecydować się na nieco droższy model, który doskonale sprawdzać się będzie w każdym sezonie.

Wybierając dla siebie taki zestaw ubrań na motocykl można zadbać nie tylko o komfort w czasie jazdy w upalne dni, ale przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz