Czy echosondy marki Deeper są dobre?

Każdy, kto amatorsko zajmuje się wędkarstwem, zadaje sobie pytanie, czy sprzęt wypuszczany na rynek przez konkretnych producentów jest godny polecenia. W poniższym artykule spróbujemy zmierzyć się z tym zagadnieniem, biorąc “na tapetę” echosondy marki Deeper. Zapraszamy zatem do lektury.

Echosondy Deeper z funkcją CHIRP – o co chodzi?

Gdy czytamy jakąkolwiek recenzję echosond marki Deeper, to od razu dowiadujemy się o technologii CHIRP i możliwościach, jakie ona oferuje. Urządzenia tego producenta wykorzystują ją, aby poprawić efektywność wyszukiwania obiektów znajdujących się pod wodą. Na czym ona polega? Z grubsza na wykorzystaniu wiązki o dużym zakresie częstotliwości. Dzięki temu odczyt na ekranie urządzenia mobilnego (Deeper oferuje echosondy bezprzewodowe) jest wyraźniejszy.

W praktyce oznacza to, że:

  • obraz będzie wyróżniał się dobrą separacją, przez co cel zostanie wykryty nawet w niejednorodnym otoczeniu,
  • obraz na głębokościach dochodzących do 100 metrów będzie jeszcze dokładniejszy,
  • użytkownik będzie mógł obserwować obiekty znajdujące się na minimalnych głębokościach (od 15 cm).

Echosondy marki Deeper a specyfika wiązki

Niewątpliwym atutem chyba każdej echosondy Deeper jest wiązka o szerokim kącie wynoszącym aż 47 stopni. Z jej pomocą można przeszukiwać relatywnie duże obszary zbiornika wodnego w poszukiwaniu np. ławic ryb. Przy mniejszej wiązce (16 stopni) można bardzo dokładnie zlokalizować ryby na relatywnie niewielkim fragmencie zbiornika. Z kolei zwężenie wiązki do zaledwie 7 stopni umożliwi rozróżnienie poszczególnych gatunków ryb.

Na marginesie warto również dodać, że każda z ww. wiązek charakteryzuje się zupełnie innym zakresem obsługiwanych częstotliwości, co ma istotne znaczenie w kontekście dokładności wyszukiwania.

Jak to jest z zasilaniem?

Bezprzewodowe echosondy wędkarskie Deeper są zasilane bezpośrednio z akumulatora. W zasadzie wystarczy je naładować i wrzucić do wody. Urządzenie łączy się z platformą mobilną za pośrednictwem interfejsu Bluetooth. W praktyce oznacza to, że na płaskim i pozbawionym przeszkód zbiorniku, komunikacja z echosondą będzie możliwa na dystansie do ponad 10 metrów.

Urządzenie, które generuje tak silną (i szeroką) wiązkę, musi dysponować solidnym źródłem energii. Dlatego w jego wnętrzu producent umieścił akumulator, który można naładować w nieco ponad godzinę i to za pomocą typowego złącza micro-USB.

Reasumując, echosondy marki Deeper to pomysłowe urządzenia, które nie tylko są dopracowane technicznie, ale też cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz