Węże przemysłowe – jakie mają zastosowanie?

zastosowanie wezy przemyslowych

Węże przemysłowe mogą mieć różne zastosowanie, w zależności od potrzeb. Wiele modeli, które można użyć w różnych warunkach znajduje się tu https://www.martechpneumatyka.pl/weze-przemyslowe. Węże techniczne różnią się między sobą parametrami, jednakże wśród najchętniej wybieranych są modele przeznaczone do trocin, pyłów, opiłków i innych stałych zanieczyszczeń. Żeby były jak najbardziej skuteczne, wykonano je z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o gładkich ścianach. Taki materiał gwarantuje łatwy transport drobinek. Cała konstrukcja węża została wzmocniona oplotem z drutów miedzianych i można je kupić w kilku wariantach wymiarowych.

Ponadto węże przemysłowe mogą być odporne na wysokie temperatury. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, od odprowadzania spalin, mgły olejowe po zużyte powietrze. Znajdą zastosowanie w rolnictwie, przemyśle, klimatyzacji, a także w systemach odciągów. Modele te wykonano z tkanin zabezpieczonych warstwą tworzyw sztucznych, cechujących się dobrymi parametrami odporności temperaturowej. Ich konstrukcja została wzmocniona za pomocą pręta stalowego. Węże mogą być stosowane do odprowadzania spalin, mgły olejowej, a także zużytego powietrza.

W jaki sposób dobrać wąż przemysłowy do potrzeb?

Przede wszystkim należy wziąć po uwagę parametry techniczne i zastosowanie. Jeśli węże przemysłowe będą użytkowane w trudnych warunkach i będą służyły do transportu ciężkich mediów, to muszą być odpowiednio wzmocnione. Inne będą węże do wody czy sprężonego powietrza. Każdy produkt cechuje się odmiennymi parametrami. Węże do przemysłu spożywczego muszą mieć atesty i być bezpieczne w kontakcie z żywnością. Te przeznaczone do wody mogą być gumowane. Na koniec można określić wymiary, czyli ich długość i średnicę, tak aby odpowiadały podłączeniom i odprowadzeniu. Każdy parametr ma ogromne znaczenie i jego prawidłowe określenie zapewnia bezpieczeństwo, skuteczność i bezawaryjne działanie przez długi czas.

Węże przemysłowe do odciągu spalin i dymów spawalniczych są wzmocnione oplotem z tkaniny. Wyróżniają się wysoką elastycznością i ściśliwością. Są odporne na ługi i kwasy a zakres temperatury sięga od -10 do + 80°C, krótkotrwale nawet do +110°C. Z kolei wąż odciągowy poliuretanowy do przesyłania pyłów, wiórów i trocin, do odciągu mgieł olejowych, do maszyn CNC jest dodatkowo zbrojony drutem miedzianym.

Podsumowując, w zależności od potrzeb, można dobrać węże przemysłowe dostosowane idealnie zarówno pod kątem wzmocnień, zastosowania, jak i długości i średnicy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz