Protektory bioder – czym są i dlaczego warto je zakładać?

ochraniacze dla motocyklistow

Jazda na motorze często łączy się z rozwijaniem dużych prędkości. Wówczas zdecydowanie zwiększa się ryzyko przewrócenia motocykla lub wypadku i to niekoniecznie z winy motocyklisty. Dlatego jeżdżąc na motorze, trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości ochraniacze, które właściwie zabezpieczą poszczególne części ciała przed urazami i złamaniami. A jakie protektory bioder warto wybrać?

Protektory bioder — do czego służą i jak wyglądają?

Wsiadając na motocykl, zazwyczaj każdy kierowca pamięta o założeniu kasku, rękawiczek czy specjalnego ochronnego stroju. Jednak należy sobie również zdawać sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie bioder, które podczas upadku mogą być narażone na poważne urazy. W tym celu właśnie stworzono się protektory bioder, które mogą wyglądać jak niewielka wkładka zakładana pod ubranie lub przybrać formę elastycznych spodni ze specjalnymi panelami umiejscowionymi na wysokości bioder.

Jak wybrać dobre protektor?

Jeśli protektor ma dobrze spełniać swoją funkcję, to powinien być wykonany z solidnych i wytrzymałych materiałów takich jak miękka pianka Visco o właściwościach amortyzacyjnych. Poza tym taki ochraniacz musi zapewnić również odpowiednią wentylację i posiadać certyfikat poświadczający o spełnieniu powszechnie obowiązujących standardów bezpieczeństwa. Dodatkowo warto wybierać protektory, które można wygodnie założyć pod spodnie, a ciekawym rozwiązaniem będą także specjalne ochraniacze na rzepy. Co więcej, dobry protektor musi mieć ergonomiczny kształt, który idealnie dopasuje się do ciała oraz powinien posiadać wysoki poziom ochrony.

Protektory od znanych producentów

Szukając protektorów na biodra, warto wybierać dobrej jakości produkty od sprawdzonych producentów, ponieważ tylko wówczas klient zyska pewność, że w razie stłuczki lub wypadku będzie właściwie chroniony. Dlatego w renomowanych sklepach z wyposażeniem dla motocyklistów można znaleźć protektory takich marek jak Racer, Spidi, John Doe, Dainese, Klim czy X-Factor. Ponadto zamawiając dany protektor, warto zwrócić również uwagę na jego wymiary oraz sprawdzić, czy ma gwarancję producenta. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, będą również ochraniacze, które można prać ręcznie.

Poza biodrami idealny protektor może również efektywnie osłaniać kość ogonową, pośladki i uda. Ważne, by wybrany model był dobrze dopasowany do sylwetki tak, aby nie przemieszczał się podczas jazdy i nie utrudniał obsługi motocykla. Świetną opcją będą również profesjonalne panele ochronne z pamięcią kształtu, które zapewnią kierowcy komfort i bezpieczeństwo nawet podczas wyjątkowo długich tras.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz