Panele fotowoltaiczne – w jaki sposób wybrać najlepsze?

instalacja

Od tego, jakie panele fotowoltaiczne wybierzemy, jak zostanie zaprojektowana cała instalacja, jak będzie użytkowana i przede wszystkim serwisowana w dużej mierze zależy to, jaki efekt osiągniemy. Bez dwóch zdań współpraca z doświadczonym wykonawcą jest rozwiązaniem jak najbardziej opłacalnym, takim, które przyniesie w krótkim czasie bardzo dobre efekty. Fotowoltaika ma ogromny potencjał, ale trzeba go po prostu umieć wykorzystać.


Coraz więcej osób myśli o tym, żeby u siebie w domu zamontować panele fotowoltaiczne. Trzeba przyznać, że tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, a do tego proekologiczne. Mając panele na dachu lub u siebie w ogrodzie przede wszystkim mamy możliwość, aby:

– oszczędzać,
– płacić mniejsze rachunki za prąd,
– pozyskiwać ekologiczny prąd ze słońca,
– uniezależnić się od zmian w rachunkach,
– uniezależnić się od publicznego dostawcy.

Zasadności montażu fotowoltaiki nie ma więc co podważać, bo ciężko polemizować z tym, że jesteśmy bardziej ekologiczni, bardziej dbamy o środowisko – zwłaszcza powietrze, a dodatkowo mniej wydajemy na ogrzewanie domu i jego użytkowanie. Niższa cena za prąd to możliwość, aby skorzystać także z bardziej ekologicznego źródła ogrzewania – paneli podczerwonych, klimatyzacji, pompy ciepła. To wszystko ma ogromne znaczenie. Myśląc o tego rodzaju instalacji, warto zapoznać się z podstawowymi faktami na temat jej działania, wiedzieć, czym charakteryzują się panele, jak o nie dbać, jaka jest zasada ich doboru. O tym dowiemy się ze strony https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/

Posiadana wiedza pozwoli nam na to, aby lepiej rozmawiać z ewentualnymi wykonawcami, jak również wybrać dla siebie najlepszej jakości panele.

Zobacz więcej:  https://b-net.pl/montaz-paneli-fotowoltaicznych-o-czym-mowa/

Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

Prawidłowo zamontowane panele fotowoltaiczne to po pierwsze dobrze dobrany produkt, a po drugie sprawnie przeprowadzona usługa montażowa. Panele mogą być montowane wszędzie tam, gdzie mamy bardzo dobre nasłonecznienie, brak naturalnych oraz sztucznych przeszkód. Im więcej słońca, tym zdecydowanie lepiej. Montaż jest dopuszczalny na dachu lub na gruncie. Jak powinien wyglądać

Przede wszystkim miejsce musi być dobrze dopasowane. Pokrycie dachowe musi być szczelne, dach wyremontowany. W przypadku gruntu warto zadbać o jego stabilność oraz ogrodzenie paneli, np. ogrodzeniem panelowym, które jest bardzo lekkie.

Do montażu należy wykorzystać oryginalne elementy, zalecane przez danego producenta paneli. Soliny stelaż zapewni przede wszystkim stabilne ustawienie paneli, ale również odporność na zerwanie chociażby przez silny i porywisty wiatr. Jest to jeden z podstawowych elementów gwarantujących bezpieczeństwo domowników.

Panele najlepiej ustawić na południe, pod kątem 30-40 stopni.

Wybór paneli

Trzeba przyznać, że rynek fotowoltaiki jest naprawdę bardzo duży. Na rynku jest spora ilość producentów, którzy oferują najróżniejsze rozwiązania – w różnym przedziale cenowym. Każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak wyborem paneli powinni zająć się specjaliści, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i potrafią porównać ze sobą wiele typów paneli.

Fachowiec musi brać pod uwagę warunki techniczne obiektu, ilość miejsca do montażu, zapotrzebowanie domu na energię oraz oczywiście przeznaczenie instalacji. Bez tego nie można dobrać paneli. Pamiętajmy, że nie liczy się tylko wielkość paneli, ale przede wszystkich ich moc, skuteczność, sprawność pracy po wielu latach. O tym można poczytać na stronie https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-poznan/

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz