O czym pamiętać, chcąc kupić regały magazynowe?

magazyn

Obowiązkowe wyposażenie magazynów to między innymi regały magazynowe. Dzięki nim można uporządkować to, co znajduje się w magazynie, zyskując powierzchnię do bezpiecznego przechowywania różnych towarów. Do cech charakterystycznych naprawdę dobrych regałów magazynowych zalicza się przede wszystkim solidność wykonania i stabilność. Trzeba pamiętać, że są to cechy wpływające na bezpieczeństwo użytkowania regałów. Dlatego tak ważne jest, aby regały magazynowe kupować wyłącznie od rzetelnych sprzedawców cieszących się naprawdę dobrą opinią wśród klientów.

Czy regały magazynowe z metalu to dobry wybór?

Regały magazynowe są najczęściej wykonywane z wysokiej jakości metalu, który łączony jest nierzadko z płytami MDF wykorzystywanymi do zrobienia półek. Metal jest niezwykle trwały i wytrzymały, co sprawia, że regały magazynowe w idealnym stanie posłużą naprawdę bardzo długo. Decydując się na ich zakup, nie trzeba martwić się tym, że szybko stracą swoją funkcjonalność i będą wymagały wymiany na nowe. Jeśli porównamy metal z plastikiem wykorzystywanym chociażby do produkcji mebli ogrodowych, to okaże się, że materiał ten gwarantuje o wiele większą stabilność. Jest bowiem dużo cięższy. W efekcie ryzyko przewrócenia się regałów magazynowych z metalu jest zdecydowanie mniejsze, co przekłada się na bezpieczeństwo pracowników.

Czy regały magazynowe są odporne na działanie niekorzystnych czynników?

Decydując się na zakup regałów magazynowych, warto pamiętać, że te najlepsze dość dobrze znoszą naprawdę trudne warunki. Nie straszna im na ogół wilgoć, a także wahania temperatur, które występują w niektórych magazynach. Wiele z modeli pokrytych jest specjalną warstwą, która skutecznie chroni przed pojawieniem się korozji. Rdza jest bowiem tym czynnikiem, który może negatywnie wpływać na regały magazynowe, znacznie obniżając ich trwałość.

Na co zwracać uwagę, wybierając regały magazynowe?

Chcąc kupić regały magazynowe, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby były one dopasowane do potrzeb i miejsca, w którym mają się znaleźć. Jeśli szukamy regałów magazynowych do niewielkiego magazynu, w którym powierzchnia jest ograniczona, lepiej nie decydować się na ogromny model, który zatarasuje przejście. Ważne jest także, aby zastanowić się nad ilością półek i wysokością regału. Chcąc skorzystać z modeli wyższych, niezbędna może okazać się drabina, co w przypadku pracowników może wiązać się z koniecznością wykonania badań lekarskich zakończonych wydaniem orzeczenia dopuszczającego do pracy na wysokościach. Korzystanie z niższych regałów magazynowych nie wymaga takiego zaświadczenia lekarskiego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz