Moda męska jesień-zima 2022/2023 – na co warto stawiać?

moda meska

Przegląd trendów w modzie damskiej na sezon jesień-zima 2023 jest bardzo ekscytujący. Projektanci proponują, aby nonszalancję i przełamywanie konwencji połączyć z klasyką gatunku. Do łask wkradła się więc zarówno sportowa elegancja, jak również wielki powrót do lat 2000. Nadchodzące miesiące prezentują się więc bardzo ciekawie, dają duże pole manewru w tworzeniu stylizacji. Co więc powinno znaleźć się w garderobie, aby wyglądać modnie, stylowo i czuć się przy tym komfortowo?

Co nowego w modzie męskiej jesień-zima 2022? Postaw na smart casual

Smart casual to nic innego jak stawianie na sportową elegancję, która sprzyja zarówno swobodzie, jak i poczuciu, że wygląda się bardzo stylowo. Jest ona widoczna zwłaszcza u Kenzo, czy też Diora, gdzie na pokazach lansowane jest zestawianie ze sobą m.in. marynarek ze spodniami dresowymi. Luz i wygodę mają zapewnić także miksy w postaci płaszcza szlafrokowego zestawionymi ze skórzanymi sneakersami.

Po części jest to pokłosie homme office, które towarzyszyło nam przez ostatnich kilkanaście miesięcy, a po części chęć zabawy konwencją. Moda jest po to, aby łamać zasady i szukać nieoczywistych połączeń, gdzie tylko się da. W modzie męskiej jest to jak najbardziej możliwe, a wręcz nawet wskazane.

Kurtka bomber – hit trendów w modzie męskiej jesień-zima 2022/2023

Kolejnym punktem na mapie najnowszych trendów w modzie męskiej jesień-zima 2022/2023 jest kurtka typu bomber. Przywodzi ona na myśl bohaterów amerykańskich filmów w których przystojni członkowie drużyn futbolowych przechadzają się w towarzystwie fanek w kurtkach, które teraz rozgrzewają do czerwoności światowej sławy projektantów. Na topie jest lekko oversizowy krój, który obok tego, że wprowadza dużą dawkę luzu wprowadza do stylizacji także aspekt ciepła. A przecież o to chodzi w sezonie jesienno-zimowym.

Moc czerwieni – gorący trend w modzie męskiej jesień-zima 2022

Czerwień nie jest zarezerwowana tylko dla trendów w modzie damskiej. Wybiegi z dedykowaną dla płci pięknej aż ociekają jej krwistym odcieniem i nie inaczej jest w przypadku mody dla mężczyzn. Można wręcz powiedzieć, że zawładnęła ona wyobraźnią projektantów do tego stopnia, że nie można już przejść obok niej obojętnie. Pojawia się zarówno w garniturach, jak i dresach. Czerwone swetry, płaszcze, kurtki – ten kolor to istne jesienno-zimowe energetyczne szaleństwo, któremu spokojnie można się poddać, jeśli zależy nam na looku zgodnym z najnowszymi trendami.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz