Mandat – za co możesz dostać zaskakujący mandat?

mandat

Wydawać się może, że sytuacje, w których kierowca dostaje mandat są dość oczywiste. Niestety są sytuacje, w których wiele osób nie ma pojęcia, że może zostać ukarana. To wykroczenia, które wydają się absurdalne, a jednak mają zapewnić bezpieczeństwo na drodze, dbają o porządek, także o środowisko. Chcesz dowiedzieć się jakie są najbardziej zaskakujące sytuacje, w których możesz zostać ukarany mandatem? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Za mała prędkość? Możesz dostać mandat!

Wydaje Ci się, że przekroczenie prędkości to dobry powód by dostać mandat? Nie ma w tym nic zaskakującego – kierowca, który przekroczył prędkość zostaje ukarany, ponieważ tworzy istotne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i pieszych. Jednak kara za to, że jedzie się za wolno? Czy to nie brzmi absurdalnie? Jednak kierowca, który porusza się za wolno również może stwarzać niebezpieczeństwo na drodze, dlatego może okazać się, że konieczne jest ukaranie kierowcy. Taka zasada tyczy się nie tylko autostrady, ale również dróg miejskich. Warto więc pilnować się na drodze i dokładnie patrzeć na znaki, by uniknąć kary.

Mycie samochodu na własnej posesji – licz się z mandatem

Mycie samochodu na własnej posesji może wydawać się najlepszym sposobem na wyczyszczenia auta. Jest to tańsze i komfortowe rozwiązanie, ponieważ nie trzeba jechać na myjnie i oczekiwać w kolejce. Jednak nie można myć samochodu na własnym podwórku i miejscu, które nie jest do tego dostosowane. Czemu tak jest? Podczas mycia samochodu do gleby dostają się chemiczne substancje i smary, które mają negatywny wpływ na środowisko. Przez to mycie samochodu w warunkach, które nie są do tego przystosowane może być bardzo niebezpieczne dla ekologii. To właśnie dlatego można liczyć się z otrzymaniem kary. Lepiej zdecydować się na mycie pojazdu w myjni.

Słuchanie muzyki w samochodzie na postoju? Możesz otrzymać mandat!

Podczas postoju zdarzyło Ci się słuchać muzyki pochodzącej z radia samochodu? Jest to dobry czas na zabicie czasu podczas oczekiwania na znajomych. Jednak okazuje się, że nie można tego robić. Jest to zakłócanie spokoju, a przez to można dostać naprawdę spory mandat.

Ty tylko niektóre sytuacje, w których można otrzymać mandat. Takich niespodziewanych zakazów i nakazów zawartych w polskim prawie kierowcy jest o wiele więcej. Warto się z nimi zapoznać, by być w stanie uniknąć kary.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz