Kochanek idealny. Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Orgazm to niezwykle przyjemne doświadczenie, choć w przypadku kobiet nie pojawia się tak szybko. To dlatego większość mężczyzn stawia sobie za cel doprowadzenie swojej partnerki do rozkoszy. Lubią oni obserwować jej reakcję, a przy okazji czują satysfakcję, że są skutecznymi kochankami. Często wymaga to jednak wysiłku i czasu, aby doprowadzić kobietę do ekstazy. Jakie są sposoby na kobiecy orgazm?

Ważna jest rozmowa

Wielu mężczyzn uważa, że istnieją niezawodne sposoby na kobiecy orgazm. Są jednak w błędzie. Jedna pani będzie uwielbiać masaż piersi, inną do czerwoności rozgrzeją pieszczoty oralne. Każda kobieta jest inna i co innego działa na jej zmysły. Najlepiej zapytać partnerkę wprost, co lubi i co preferuje, jakich pieszczot oczekuje, jakie pozycje lubi? Warto podpytać ją również o fantazje. Być może kobieta marzy o seksie na łonie natury lub chciałaby wypróbować jakiś erotyczny gadżet. Rozmowa to zdecydowanie najszybsza droga do kobiecego orgazmu.

Gra wstępna

Nie jest tajemnicą, że kobiety lubią grę wstępną. Mimo to wielu mężczyzn nie przykłada do niej większej wagi. Kobieta może zgłaszać brak ochoty na współżycie, co wcale nie oznacza, że jest oziębła. Często brakuje jej flirtu, dotyku, komplementów. Chciałaby ona, aby jej partner był uważny i skupiał na niej swoją uwagę. Panie na ogół zresztą interpretują grę wstępną dużo szerzej: może mieć ona formę randki czy wspólnego wyjścia. Są to momenty, kiedy kobieta może się rozluźnić i otworzyć na seksualne doznania.

Strefy erogenne

Brak ochoty na seks u kobiety można przełamać za sprawą stymulowania stref erogennych. Najczęściej są to pośladki, brodawki piersi, uszy i szyja, stopy, wewnętrzna strona ud, dłoni i ramion, odbyt oraz oczywiście łechtaczka. Mało kto jednak wie, że niektóre kobiety silnie reagują na dotyk w okolicach zgięć kolan, pępka czy oczu. Ważne jest to, aby kochanek obserwował reakcje swojej partnerki i zapamiętywał, jakie gesty najsilniej na nią działają.

Orgazm bez stosunku

Większość mężczyzn zapomina, że organizm u kobiety wywołać można również bez stosunku. Przykładowo, sama stymulacja brodawek sutkowych może doprowadzić kobietę do rozkoszy. Dobrym pomysłem może być stymulacja okolic intymnych za pomocą palców czy języka. Czasem warto także sięgnąć po gadżety, wśród których króluje wibrator. Urządzenie sprawia, że mężczyzna w pełni może skupić się na tym, aby zapewnić partnerce przyjemność. Buduje to bliskość i uczucie zaufania.

Gotowość do seksu

Choć są kobiety, które przejawią problem z seksem, wiele z nich ma duży apetyt na współżycie. Oczekują one, że kochanek będzie sprawny i pełen energii. Tymczasem według Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej aż 1,7 Polaków cierpi na problemy z erekcją (badanie z lutego 2017 roku). Oznacza to, że kobiety mogą czuć się rozczarowane w sypialni, a mężczyźni jeszcze bardziej wycofują się z kontaktu fizycznego. W takich przypadkach warto, aby mężczyzna skontaktował się z lekarzem. Problem z utrzymaniem wzwodu bywa nierzadko zwiastunem różnych chorób np. miażdżycy i cukrzycy. Może być także efektem długotrwałego stresu. Mężczyzna może jednak wspomóc się produktem leczniczym zawierającym syldenafil. Substancja zwiększa napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego.

Orgazmy to nie tylko chwile rozkoszy, ale również bliskości. Kobieta, która doświadcza przyjemności seksualnej, będzie kwitnąć w związku. Na pewno doceni ona starania kochanka, odwdzięczając się tym samym. Na kobiety orgazm trzeba czasem poczekać, jest to jednak wspaniałe doświadczenie dla obu stron.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz