Jakie suplementy diety stosować przed i po treningu?

suplementy diety

Suplementy dla osób aktywnych fizycznie cieszą się dużą popularnością. Wiele osób sięga po nie mając nadzieję, że ich spożywanie przyczyni się do znaczącego przyśpieszenia osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty można osiągnąć ćwicząc regularnie i zdrowo się odżywiając. Suplementy diety są jedynie wspomaganiem, jednak nie mogą zastąpić dobrze zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Jednak ich zażywanie może dodawać energii i motywacji do przejścia przez kolejny trening. Chcesz wiedzieć, po które produkty najlepiej sięgnąć? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Białko po treningu – czemu warto po nie sięgnąć?

Jednym ze składników, którego nie może zabraknąć w diecie sportowców jest białko. To właśnie ono ma wpływ na budowę mięśni. Warto wiedzieć, że białko składa się z mniejszych cegiełek, które zwane są aminokwasami. Przyczyniają się do wzmocnienia mięśni, ich szybszej regeneracji, a co więcej rozbudowy. Na początku zapotrzebowanie na białko można pokryć dietą. Jednak z czasem, kiedy treningi stają się coraz trudniejsze może się okazać, że konieczne jest spożywanie dodatkowych białek w postaci suplementu diety. Najlepiej spożywać je po treningu, by brały udział w regeneracji i rozbudowie tkanki mięśniowej.

Kreatyna przed treningiem – jakie ma działanie?

Nie mając siły do wykonania kolejnych powtórzeń wielu sportowców decyduje się na sięgnięcie po kreatynę. Przyczynia się ona do zwiększenia wytrzymałości i wydajności organizmu. Co to oznacza w praktyce? Po spożyciu tego suplementu diety mięśnie są wzmocnione, dzięki czemu podczas treningu można wykonać większą ilość powtórzeń lub wydłużyć czas ćwiczeń. W ten sposób można osiągnąć lepsze wyniki po szybszym czasie. Dodatkowo kreatyna zapewnia tak zwaną pompę mięśniową. Dzięki niej mięśnie po treningu wydają się większe, co zwiększa zadowolenie z przebytych ćwiczeń. W ten sposób można zwiększyć swoją motywację.

Kofeina – czy warto ją suplementować?

Brak energii i motywacji do wykonywania ćwiczeń z pewnością może spotkać każdego sportowca. To problem, który dotyczy nie tylko początkujące osoby, ale również doświadczonych sportowców. W takich chwilach pomóc mogą suplementy diety z kofeiną. Dodają energii i poprawiają koncentrację. Dzięki nim można zachować lepsze skupienie na wykonywanych ćwiczeniach.

Warto jednak wybrać wysokiej jakości suplementy diety, które mają sprawdzony i doskonale dopracowany skład. Zanim zdecydujesz się na ich kupienie koniecznie przekonaj się, czy mają dobry skład, a także jak są oceniane przez innych konsumentów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz