Jakie auto dla rodziny 2+3 wybrać?

wybor auta

Posiadając rodzinę, w niej zaś trójkę dzieci, zdecydowanie powinniśmy się zastanowić nad tym, aby kupić taki samochód, który jest przestronny i przystosowany do komfortowej jazdy dla pięciu osób, które dodatkowo będą miały bagaż. Na rynku jest wiele ciekawych propozycji, zarówno wśród samochodów nowych, jak również używanych. Na co zwracać uwagę, gdy chcemy kupić typowo auto rodzinne? Jest kilka istotnych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę.

Coraz więcej osób, które mają dwójkę lub trójkę dzieci, dostrzega fakt, że bez odpowiedniej jakości oraz co najważniejsze – wielkości samochodu, jazda po prostu nie będzie komfortowa i bezpieczna. Wyjazd do lekarza, do sklepu, na większe zakupy, do kina, na wakacje – wymaga odpowiednio spokojnej jazdy, przechowywania bagażu, jak również stosunkowo niskich kosztów.

Po pierwsze zastanawiamy się, gdzie takie auto można kupić. Najlepszym rozwiązaniem jest w pierwszej kolejności kontakt z naszymi znajomymi, którzy mogą polecić nam sprawdzonego sprzedawcę. Informacji na temat aut możemy również szukać w internecie, na lokalnych grupach społecznych, serwisach samochodowych, jak również w komisach.

Rodzaj samochodu, combi, a może VAN?

Pierwszym kryterium jest oczywiście rodzaj samochodu. Dla pięcioosobowej rodziny, która dodatkowo często podróżuje z dużą ilością bagaży czy ukochanym pieskiem, najlepszym rozwiązaniem będzie auto typu combi lub tak zwany VAN.

VAN jest rozwiązaniem coraz bardziej popularnym, głównie ze względu na maksymalny komfort podróży, przestronność, duży bagażnik, możliwość montażu boxu dachowego.

Bagażniki

Bagażnik to kluczowa kwestia. Przy pięciu osobach będziemy mieli do transportu sporo rzeczy, dlatego warto wybrać samochód, który ma pojemny bagażnik, aby swobodnie ułożyć torby podróżne, jak również wózek, który jest nieodłącznym elementem podróży. Warto także pamiętać o tym, aby mieć możliwość montażu boxu dachowego oraz bagażnika na rowery.

Pojemne wnętrze, wygodne siedziska

Podróż z trójką dzieci często jest o wiele dłuższa, niż to by miało miejsce w przypadku podróży samemu lub w parze. Dlatego wybierając auto dla rodziny 2+ 3 również powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby było wyposażone we wszystko, co znacząco ułatwia podróż. Mowa tu oczywiście o wygodnych fotelach, które mogą mieć możliwość rozkładania, odpowiednio otwieranych oknach, jak również o klimatyzacji, dzięki której będzie można podróżować również w upalne dni.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz