Jak stworzyć funkcjonalną i pojemną lodówkę, czyli przydatne akcesoria do przechowywania i organizacji

funkcjonalna lodowka

Żadna kuchnia nie istnieje bez lodówki. Jej funkcja chłodzenia sprawia, że możemy cieszyć się świeżą żywnością przez dłuższy czas. Nowoczesne lodówki posiadają szereg ciekawych funkcji, które ułatwiają korzystanie, oszczędzają energię czy zapewniają dużą pojemność. Nie każdy może pozwolić sobie na dwudrzwiową lodówkę, która pomieści ogromną ilość jedzenia i produktów wymagających chłodzenia. Na szczęście nawet małe lodówki można zaaranżować w taki sposób, że pomieszczą znacznie więcej, niż możemy sobie wyobrazić.

Przezroczyste organizery

Aby zapewnić sobie dobrą organizację w lodówce, warto zainwestować w przezroczyste pojemniki i organizery różnej wielkości. Dzięki nim można przedłużyć świeżość przechowywanych produktów, a co więcej – szczelnie zamykane pojemniki zapobiegają mieszaniu się zapachów w lodówce. Dodatkowo ich przezroczyste ścianki umożliwiają szybkie zorientowanie się co do zawartości konkretnego pojemnika. Różnorodne kształty i rozmiary pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni – małe produkty najlepiej przechowywać w małych organizerach, aby zaoszczędzić miejsce. Pojemniki z zamknięciem można bez problemu układać jeden na drugim. Należy jednak pamiętać, aby używać pojemników wyprodukowanych z tworzyw, które mogą mieć styczność z żywnością. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest szkło, które nie ulega przebarwieniom i nie pochłania zapachów jedzenia.

Szuflady o specjalnym przeznaczeniu

Nowoczesne lodówki to nie tylko zwykłe półki, ale także szuflady, które przeznaczone są do specjalnych kategorii produktowych. Najczęściej szuflady posiadają niską wilgotność i optymalnie niską temperaturę, co pozwala na przechowywanie warzyw i owoców. Dzięki temu możliwe jest dłuższe zachowanie świeżości. Dodatkowo, technologia no frost zapobiega powstawaniu szronu i lodu, więc wymienione produkty mogą leżeć dłużej bez zmiany ich wyglądu oraz smaku. Sprawdź możliwości zadbania o jakość przechowywania żywności z lodówką bezszronową, która oszczędzi Twój czas i zadba o Twoją żywność dzięki specjalnym szufladom. Nierzadko spotkać można także szufladę przeznaczoną do chłodzenia mięsa. Najniższa temperatura sprawia, że szybko psujące się mięso i wyroby mięsne dłużej zachowają świeżość.

Dodatkowe akcesoria ułatwiające korzystanie

Kupując lodówkę bardzo często można spotkać się z dodatkowymi akcesoriami dołączonymi do sprzętu, które z pewnością ułatwiają wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalna półka metalowa na butelki. Jej kształt i sposób montażu pozwala na przechowywanie w pozycji poziomej butelki z alkoholem czy napojami. Dzięki niej można uwolnić drzwi lodówki, gdzie najczęściej stawia się różnego rodzaju butelki. Zapobiega ona również turlanie się butelek po całej lodówce. Niezastąpionym gadżetem okazuje się również pojemnik na jajka. Jest skonstruowany w taki sposób, że najczęściej można go umieścić na drzwiach lodówki, gdzie temperatura jest najwyższa w porównaniu z całą przestrzenią lodówki, czyli optymalna do przechowywania jajek. Niektóre lodówki posiadają składane do połowy półki. Takie udogodnienie znajduje zastosowanie szczególnie wtedy, kiedy chcemy przechować np. wysoki garnek z pokrywką lub inny wysoki przedmiot. Złożenie w pół półki z poziomu wyżej pozwala na przechowywanie na jej połowie części produktów przy jednoczesnym zwiększeniu przestrzeni nad półką niżej, na której może stanąć coś wysokiego. Taki układ pozwala na zaoszczędzenie miejsca i stworzenie optymalnego wnętrza do przechowywania żywności.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz