Jak ćwiczyć pracując na trzy zmiany?

trening

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na trenowanie, ponieważ jest to najlepszy sposób na poprawienie swojej kondycji. Warto wiedzieć, że w tej grupie znajdują się również osoby, które pracują na trzy zmiany, czyli w różnych godzinach. W takich warunkach trudno jest znaleźć czas, a co więcej zmotywować się do trenowania. Chcesz dowiedzieć się jak możesz zadbać o swoją kondycję pracując w takich warunkach? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz więcej na ten temat.

Czy treningi są możliwe dla osób pracujących na trzy zmiany?

Wiele osób, które pracują w systemie trzyzmianowym zadaje sobie pytanie, czy przy takich warunkach w ogóle możliwe jest regularne i efektowne trenowanie? Oczywiście ustalenie godzin treningowych, zmotywowanie się do ćwiczenia i osiągnięcie wymarzonego efektu może okazać się nieco trudniejsze, ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe. Wystarczy określić jakie godziny w określonym systemie pracy będą najlepsze do odbycia treningu. Warto zapisać się na plan treningowy i dietetyczny, by zaoszczędzić czas i nie szukać samodzielnie dań, które można zjeść po treningu, a także nie zastanawiać się, jakie ćwiczenia warto teraz wykonać.

Pamiętaj o regeneracji i odpoczynku

Osoby pracujące na trzy zmiany koniecznie powinny zwracać uwagę na regenerację. Jest to bardzo ważne w przypadku osób pracujących na nocne zmiany. Jest to praca w naprawdę trudnych warunkach, które zaburzają prawidłową pracę całego organizmu. To praca, przez którą organizm jest pozbawiony czasu na regenerację i odpoczynek. Jednak jest to niezbędne do rozbudowy masy mięśniowej. Sen to czas, w którym tkanki mięśniowe regenerują się i tworzą między sobą nowe połączenia, dzięki czemu zwiększa się ich objętość. Jeśli jednak sen nie będzie zdrowy, a jego długość nie będzie odpowiednia, to niestety mięśni e będą osłabione, a przez to prowadzenie kolejnych treningów może doprowadzić do pojawienia się kontuzji.

Na początek piętnaście minut ćwiczeń w ciągu dnia

Nie trzeba od razu zapisywać się na siłownię, chociaż uczęszczanie na nią przy pracy zmianowej z pewnością nie jest najgorszym pomysłem. Na początek można zdecydować się na trenowanie w domu i wystarczy piętnaście minut dziennie. Z czasem można wydłużać czas treningu dostosowując go do swoich możliwości.

W ten sposób można osiągnąć zadowalające efekty. Wydawać się może, że trenowanie przy takim systemie pracy nie jest w stanie doprowadzić do zadowalających efektów jednak dbając o swoje zdrowie i regularnie trenując można poprawić wygląd sylwetki.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz