5 sposobów na to, jak przygotować się do świąt i nie zwariować

prezent na swieta

Grudzień to wyjątkowy czas pełen radości, oczekiwania, prezentów i smaków dzieciństwa. Wiemy, że święta będą inne, ale mamy kilka porad, dzięki którym nawet w tak trudnym roku uda Ci się zachować magię świąt. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Boże Narodzenie to czas, na który czekamy cały rok. Świąteczne reklamy, produkty i liczne promocje kuszą nas już od października. W tym roku święta będą na pewno inne niż dotychczas, ominą nas christmas party i spotkania z przyjaciółmi. Jednak pomimo wszystko możemy zadbać o to, by ich magia nie uciekła. Zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę powoduje pośpiech i świąteczne sprzeczki. Dlatego, by poprawić sobie humor, a także zaoszczędzić trochę czasu i nerwów, przygotowaliśmy kilka tipów, dzięki którym w tym roku przygotujesz się do tego wyjątkowego czasu łatwiej niż w poprzednich latach.

Zacznij dekorować dom już teraz

Nie zwlekaj z tym ani chwili dłużej, za kilka dni są przecież mikołajki. Wyciągnij z szafy lampiony, świecidełka, renifery i mikołaje. Niech magia zagości na dobre w Twoim domu i wprowadzi ich atmosferę, a z głośników rozbrzmi „Last christmas” – świąteczna aura gwarantowana! Jeżeli planujesz zmienić wystrój domu, teraz jest ostatni moment, by wybrać nowe dekoracje!

Zaplanuj świąteczny kalendarz

Nie odkładaj wszystkiego na ostatni tydzień przed Wigilią. Zrób listę zadań i wpisz daty ich realizacji, możesz też rozdzielić je pomiędzy domowników. To pozwoli Ci na spokojne wykonanie wszystkich obowiązków bez obaw, że coś będzie zrobione za wcześnie, a coś za późno. Dzięki temu zachowasz spokój i zaoszczędzisz sporo nerwów.

Zamów wcześniej prezenty

W każde święta mierzymy się z tą samą zagwozdką – na jakie prezenty postawić w tym roku? Załóż na podarunki konkretny budżet, przypisz dany pomysł wybranej osobie i kup je wcześniej. Co prawda Black Friday już za nami, jednak sklepy internetowe wciąż kuszą ofertami, warto je śledzić. Jeśli zamówienie dotarło do sklepu stacjonarnego czy paczkomatu, a Ty nie masz czasu lub nie możesz go odebrać, postaw na miejskiego kuriera. Opcję odbioru paczek ma w swojej ofercie np. Glovo. Zaoszczędzisz dzięki temu wiele czasu.

Nie szalej w tłumach sieci handlowych

Buszowanie z listą zakupów wśród marketowych półek nie tylko pochłania mnóstwo czasu przez przedświąteczne tłumy i kolejki, ale w obecnej sytuacji jest po prostu ryzykowne. Zamów zakupy z dostawą wprost pod Twoje drzwi. Zwróć jednak uwagę na to, by aplikacja delivery na którą postawisz, miała szeroką sieć sklepów partnerskich. Dzięki temu nie musisz ograniczać się w kwestii produktów, które chcesz zamówić. Dobrze także, w trosce o bezpieczeństwo wybrać opcję dostawy bezkontaktowej.

Podziel się posiłkiem w trakcie świąt

Podczas przygotowań zauważyłaś, że zapasy pierniczków i pierogów wystarczyłyby dla całej armii? Zamów kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę i dowiezie ją we wskazane miejsce. To świetny pomysł, aby sprawić przyjemność bliskim, nawet nie będąc z nimi przy jednym stole. W końcu święta to czas dzielenia się tym, co dobre!

Grudzień jest magicznym miesiącem, ale także potrafi nieźle dać w kość nawet największemu miłośnikowi świąt. Nie pozwól, by magię Mikołaja, ubranej choinki i wyjątkowego czasu z rodziną, zdominował stres i pośpiech.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz